IFI7065 Magistritöö seminar: Iseseisev töö IV kontaktpäevaks – metodoloogia

Iseseisev töö IV kontaktpäevaks

Lühike kirjeldus magistritöö metodoloogiast:

Teema “SMART-tahvli materjalid III kooliastme eesti keele tundides”.

– keda/mida hakkate uurima? Kas need on õpetajad, õpilased, lasteaialapsed või hoopis mingid dokumendid, mängud jne? Kui palju uuritavaid te enda arvates oma probleemi korralikuks lahendamiseks vajate? Kas need uuritavad peaks/võiks olla näiteks ühe kooli õpetajad või on need mängud teatud vanusele?

Kõigepealt peaksin uurima, milliseid materjale on SMART-tahvlite kohta tehtud. Eesti keele kohta on esialgseil andmeil ülivähe, aga ehk aitavad inglise keele kohta tehtud materjalid.

Siis pean uurima, kui paljudel õpetajatel on puutetahvel kasutada ja kuidas nad neid kasutavad. Peaks haarama võimalikult palju uuritavaid. Uurida tuleks ka, mille kohta / mis teemal eesti keele õpetajad SMART-tahvli materjale vajaksid.

– kuidas te andmed kätte saate? Kas näiteks võiks mõnda sihtgruppi intervjueerida, lasta täita neil küsimustik või hoopis koguda nende mõtteid ajaveebidest?

Tahvli materjalide kohta otsin internetist, õpetajaid küsitlen küsimustiku abil. Nähtavasti peaks kasutama emakeeleõpetajate seltsi listi abi, kuigi sinna ei kuulu kõik õpetajad.

– mida te nende andmetega peale hakkate? Kas otsite näiteks kogutud ajaveebidest teatud sõnu, juhtumeid või tahate hoopis põhjalikumalt vaadelda teatud mängu komponente?

Internetimaterjalide kohta saan teha ülevaate, mida on olemas, ja kui häid ideid leidub, siis neid oma töös eeskujuks võtta. Õpetajate küsitluse alusel saan hakata materjale looma.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s