Digitaalse meedia sisutootmine: lühike ülevaade

Esimese nädala ülesanne oli peale piltide jagamise keskkondade analüüsimise luua helifail, kuidas  oma elus või töös helifaile kasutada. Katsetasin Audiobood, aga jäin ikka Podomaticu juurde, sest see oli juba käepärane: Kuidas oma elus või töös helifaile kasutada. Tore oli kuulata ka teiste õppurite mõtteid – teiste kommenteerimine annab ka endale palju uusi ideid.

Teise nädala ülesanne oli fototöötlus. Olin seda mingil määral ka varem teinud, kuid mitte nii põhjalikult. Ma polnud näiteks pannud kihte, mitut pilti kokku miksinud. Tutvusin  uue, Paint.net’i keskkonnaga. Kohendasin värve, heledust/kontrasti. Kaotasin mõne kärbse ja muid täppe, ühelt õielt varjutriibud. Lisasin teiselt pildilt punase õie. Aega läks palju, aga  oli huvitav. Ega ma oma tööga väga rahule ei jäänud, oleks võinud parem olla. Eks tuleb teinekord uuesti katsetada.

Fototöötlusega oli seotud VoiceThreadi katsetus. Olin selle keskkonnaga juba tuttav, kui ometi oli tore sellega jälle askeldada – nüüd tuli millegipärast palju paremini välja. Kuna mul oli siis kodutöö veel pooleli,  tegin veidi teisiti ja laadisin pildid, mille hulgast on pilditöötluse foto pärit. Tulemus on siin: https://voicethread.com/share/3559455/

Kolmanda nädala ülesanne oli luua üks screencast. See oli väga ajamahukas töö, aga vajalik ja huvitav. Nüüd on see selge ja saab hakata rohkem kasutama. Kuidas ma selle ülesandega maadlesin, saab lugeda siit. Juhend on siin.

Neljanda nädala ülesanne koosnes kahest osast: tähestikumängust ja multitrack-töötlusest. Tähestikumängu oli päris huvitav teha, tulemus asub siin. Heliklipp, milles on kombineeritud oma kõnet, taustamuusikat ja ehk veel mingeid klippe, tundub vajalikum olevat, vähemalt mulle. See ülesanne meeldis väga ja tulemus, heliklipp A. H. Tammsaare miniatuur “Ühele noorele neiule”  asub Podomaticus siin.

Viies teema oli videotöötlus, aga selle töö ühendasime õpikeskkondade ja õpivõrgustike kursuse kodutööga, mille kokkuvõte asub siin.

Tore, et olid vajalikud praktilised tööd.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s