Digitaalse meedia sisutootmine: lühike ülevaade

Esimese nädala ülesanne oli peale piltide jagamise keskkondade analüüsimise luua helifail, kuidas  oma elus või töös helifaile kasutada. Katsetasin Audiobood, aga jäin ikka Podomaticu juurde, sest see oli juba käepärane: Kuidas oma elus või töös helifaile kasutada. Tore oli kuulata ka teiste õppurite mõtteid – teiste kommenteerimine annab ka endale palju uusi ideid.

Teise nädala ülesanne oli fototöötlus. Olin seda mingil määral ka varem teinud, kuid mitte nii põhjalikult. Ma polnud näiteks pannud kihte, mitut pilti kokku miksinud. Tutvusin  uue, Paint.net’i keskkonnaga. Kohendasin värve, heledust/kontrasti. Kaotasin mõne kärbse ja muid täppe, ühelt õielt varjutriibud. Lisasin teiselt pildilt punase õie. Aega läks palju, aga  oli huvitav. Ega ma oma tööga väga rahule ei jäänud, oleks võinud parem olla. Eks tuleb teinekord uuesti katsetada.

Fototöötlusega oli seotud VoiceThreadi katsetus. Olin selle keskkonnaga juba tuttav, kui ometi oli tore sellega jälle askeldada – nüüd tuli millegipärast palju paremini välja. Kuna mul oli siis kodutöö veel pooleli,  tegin veidi teisiti ja laadisin pildid, mille hulgast on pilditöötluse foto pärit. Tulemus on siin: https://voicethread.com/share/3559455/

Kolmanda nädala ülesanne oli luua üks screencast. See oli väga ajamahukas töö, aga vajalik ja huvitav. Nüüd on see selge ja saab hakata rohkem kasutama. Kuidas ma selle ülesandega maadlesin, saab lugeda siit. Juhend on siin.

Neljanda nädala ülesanne koosnes kahest osast: tähestikumängust ja multitrack-töötlusest. Tähestikumängu oli päris huvitav teha, tulemus asub siin. Heliklipp, milles on kombineeritud oma kõnet, taustamuusikat ja ehk veel mingeid klippe, tundub vajalikum olevat, vähemalt mulle. See ülesanne meeldis väga ja tulemus, heliklipp A. H. Tammsaare miniatuur “Ühele noorele neiule”  asub Podomaticus siin.

Viies teema oli videotöötlus, aga selle töö ühendasime õpikeskkondade ja õpivõrgustike kursuse kodutööga, mille kokkuvõte asub siin.

Tore, et olid vajalikud praktilised tööd.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s