Digitaalse meedia sisutoomine: ekraanivideo – kaua tehtud, kaunikene

Mitmesugustel põhjustel oli mul seniajani tegemata kolmas ülesanne – screencast, aga nüüd on see valmis: CC-lintsentsi lisamine veebilehele või töölehele.

Valisin screencast‘iks Creative Commonsi litsentsi lisamise oma materjalidele, sest seda oli väga vaja nii mulle endale kui ka teistele, nagu selgus. Juhend on laaditud Youtube’i keskkonda:
http://youtu.be/EKUd8i_8qm8. Lisasin ühe märkuse kohta, kus tegelikult tuli teade Skype’ilt, aga õnneks sobis see sinna minu meelest väga hästi. Esialgu ei oska öelda, kas oleks vaja veel midagi (subtiitrid või selgitavad tekstid või hotspotid) lisada.
Screencast on mõeldud peamiselt neile, kes teevad õppematerjale (õpilased, õpetajad, õppejõud), aga ka teistele, kes loovad mingeid muid materjale.
Tegemine oli pikk ja keeruline, kirjutasin sellest juba varem. Järgmisel päeval ma siiski ei jõudnud sellega tegeleda. Uuesti hakkasin proovima ühel pühapäevaöösel kella kolme ringis, nagu videost paistab. Pärast mitmesuguseid kauaaegseid jamasid lugesin järjest 15 minutit, jättes koperdused sisse, sest arvasin, et saan need pärast välja lõigata. Selgus, et ei saa. Küsisin abi ka vanema kursuse tudengitelt, kuid targemaks ei saanud.
Siis mõtlesin, et hakkan uuesti otsast peale, aga Chrome läks hulluks ega lubanud töötada. Kui selle lõpuks korda sain, ei olnud enam Javat. Ja nii edasi.
Eile näitasin oma “praak”videot kaasõppuritele ja sain õnneks nendelt abi. Töötlesin videot iMovies, sain tarbetud kohad kenasti välja lõigata. Ja saigi valmis.
Advertisements

2 thoughts on “Digitaalse meedia sisutoomine: ekraanivideo – kaua tehtud, kaunikene

  1. Pingback: Digitaalse meedia sisutootmine: lühike ülevaade | Piret õpib jälle

  2. Pingback: IFI7053 Digitaalsete õppematerjalide koostamine: viies teema | Piret õpib jälle

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s